کلمه کلیدی را وارد کنید

تاریخچه نوین کیش

شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش به صورت شرکت سهامی خاص در تاریخ 1390/06/06 تحت شماره 9434 در اداره ثبت شرکت­ها و مالکیت­های صنعتی در منطقه آزاد کیش به ثبت رسیده است و به استناد صورتجلسه هیأت مدیره مورخ 1390/09/21 شعبه شرکت در تهران تاسیس گردید و مرکز اصلی شرکت در کیش واقع است. در حال حاضر شرکت جزء واحدهای تجاری شرکت خدمات انفورماتیک (سهامی عام) است و واحد نهایی گروه، شرکت ملی انفورماتیک است.

شروع فعالیت­های شرکت نوین کیش برپایه ­ی تجارب یک گروه از کارشناسان مجرب از سال 1381 است که پس از سال­ها تلاش و پژوهش موفق به توسعه­ ی نرم افزار لیزینگ جامع گردید و پس از آن شرکت فعالیّت خود را در بازار توسعه نرم افزار را آغاز نمود.

پس از این موفقیت، پروژه توسعه کسب و کار طراحی و اجرا شد، و نتیجه­ ی تلاش ­های کارشناسان این گروه منجر به تولید اولین سیستم هسته­ ای بانکی تکمیل شده با فناوری بومی در داخل ایران با نام (ای بیز) ABIS گردید. با موفقیت ای بیز شروع پیاده سازی و کار این سیستم در چندین نهاد مالی، شرکت مدرن خدمات انفورماتیک با نام شرکت خدمات انفورماتیک نوین-کیش با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک (ISC) به عنوان بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات در کشوردر سال 1390 به ثبت رسید.

پیش از سال 1390 شرکت خدمات انفورماتیک نوین-کیش به عنوان شرکت پرورش دنیای رایانه آریان (PDR) مشغول به کار بوده در سال 1383، با طراحی و پیاده سازی سیستم ه­ای بانکی ای بیز و افزایش بازار توسعه نرم افزار، شرکت پرورش دنیای رایانه آریان با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک (ISC)، به عنوان بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات در شرق میانه، با چندین دفتر تابعه دیگر جهت ارائه­ ی پشتیبانی و محصولات، با ارزش سهام 55٪، شرکت خدمات انفورماتیک نوین-کیش را تأسیس نمودند. بنابراین پیشینه­ ی فعالیّت­های شرکت خدمات انفورماتیک نوین-کیش متعلّق به فعالیّت های قبلی از سال 1383، به عنوان شرکت پرورش دنیای رایانه آریان است، که برخی از این فعالیّت­های این شرکت در سال­های پیشین به شرح زیر می­باشد:

آبان 1389: کانال­های ارتباطی

اردیبهشت 1391: سیستم متمرکز بانکداری ABIS ویژه­ ی بانک مرکزی ایران (نسیم)

شهریور 1391: سامانه­ ی مرکزی خزانه­ داری اوراق (CSD) ویژه ­ی بانک مرکزی ایران (سیما)

مهر 1391: استقرار سامانه­ ی پیش فروش سکه ویژه­ ی بانک مرکزی

آذر 1391: سیستم متمرکز بانکداری ویژه­ ی صندوق قرض الحسنه شفق (شبکه ی فراگیر قرض الحسنه)

مرداد 1392: پشتیبانی سیستم متمرکز بانکداری ABIS ویژه­ ی موسسه ­ی سامانه گسترامین

دی 1392: سامانه­ ی یکپارچه­ ی متمرکز بانکداری ABIS ویژه ­ی موسسه­ ی اعتباری عسکریه

خرداد 1393: سامانه ­ی صدور یکپارچه­ ی الکترونیکی دسته چک (صیاد) ویژه ­ی بانک مرکزی ایران

خرداد 1393: سامانه ­ی هوش تجاری (BI) ویژه­ ی بانک مرکزی ایران

خرداد 1394: تولید و استقرار سیستم هدایت داده­ های الکترونیکی ارگان­ های دولتی (بهداد) ویژه ­ی بانک مرکزی ایران