اخبار

سامانه صیاد برترین طرح‌ تجارت الکترونیک آسیا شد

سامانه صیاد برترین طرح‌ تجارت الکترونیک آسیا شد

سامانه صیاد برترین طرح‌ تجارت الکترونیک آسیا شد

شرکت خدمات انفورماتیک موفق شد برای سومین دوره پیاپی جوایز مسابقات برترین طرح‌های تجارت الکترونیک آسیا eASIA Award را برای سامانه‌های «صیاد»، «سپام» و «سپند» کسب کرده و بر بام آسیا بایستد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش، در مراسم پایانی جایزه eAsia award 2019 که در تایلند برگزار شد، سامانه صیاد مقام نخست برترین طرح بخش «تسهیل تجاری و تجارت الکترونیک»، سامانه سپند رتبه دوم برترین طرح بخش «تحول دیجیتال بخش دولتی» و سامانه سپام مقام دوم برترین طرح بخش «خلق فرصت‌های دیجیتال فراگیر» را به خود اختصاص دادند.

در بخش تسهیل تجاری و تجارت الکترونیک این رویداد که سامانه صیاد موفق به کسب جایزه برتر در آن شد پروژه‌هایی که موجب تسهیل و کارآمدکردن فرآیند تجارت الکترونیکی می‌شوند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. این پروژه‌ها باید واجد شرایطی چون بهبود تعادل بین قوانین دولت و تجارت آزاد، افزایش شفافیت اطلاعاتی و اثرات مشخص در تسهیل کنترل و امنیت باشند.

جایزه eASIA با هدف آگاهی بخشی به تحول دیجیتالی، ترویج دستاوردهای کشورهای عضو AFACT در بخش توسعه‌ای، تسهیلگری تجاری، سیاستگذاری و فعالیت‌های نوآورانه در زمینه تجارت الکترونیکی و از بین بردن شکاف تکنولوژیکی و فرآیندی در این زمینه در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود.

AFACT  مخفف شورای تسهیل تجارت و تجارت الکترونیک در منطقه آسیا و اقیانوسیه است که یک سازمان غیر انتفاعی و غیر دولتی محسوب شده و برای مشارکت نمایندگان و کارشناسان بخش‌های خصوصی با نمایندگی یک سازمان محلی به عنوان عضو با حضور 20 کشور از جمله ایران، استرالیا، چین، چین تایپه، هند، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و عربستان سعودی ایجاد شده است.

نرم افزار و سامانه صدور یکپارچه الکترونیک دسته چک (صیاد) به منظور یکپارچه‌سازی فرآیند صدور دسته چک‏های بانکی، به سفارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیاده‌سازی شده است. این سامانه با متمرکزسازی درخواست‌های دسته چک، امکان اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضاء را فراهم ساخته و از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه جلوگیری می‌کند.

این سامانه که حاصل تلاش متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش است در سال 96 جایزه برتر بخش سامانه‌های ملی همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را از آن خود کرد. همچنین این شرکت در سال 97 به واسطه تولید و ارائه نرم‌افزار و سامانه صیاد به عنوان واحد برتر کشور در بخش خدمات نرم‌افزاری شناخته شد.

تندیس طلایی و لوح تقدیر برترین طرح‌ تجارت الکترونیک در eAsia award 2019 را علی‌رضا سفیدپور، مدیر تحلیل و کسب و کار شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش و محمدجواد زرین‌مجد مدیر پروژه صیاد به نمایندگی از شرکت دریافت کردند.